ראשי / הכרמים

בבחירת הכרמים של יקב אמפורה הושקעה ומושקעת מחשבה רבה. הגידול נעשה בתנאים מגוונים, תוך הקפדה מירבית על יצירת חלקות בעלות מאפייני איכות ובידול מקסימליים, אשר מייצגים בצורה המיטבית ביותר את מאפייניו של כל כרם.
זן הענבים הנטוע, הקרקע והאדמה, גובה הנטיעה, המיפנה אל השמש, כמות המשקעים וניקוז המים, מבנה הכרם ונוף גידולו – כל אלה יוצרים את הבידול הייחודי לכל חלקת כרם.
שלל פרמטרים אלה הם הפירוש הקרוב ביותר למונח הצרפתי “טרואר”.
כרמי היקב מפוזרים במספר אזורים בארץ, תוך מיקוד באזורי היין האיכותיים והמבטיחים ביותר לגידול כרם יין: במורדות הצפוניים של רמת הגולן, בצפון עמק קדש שבגליל העליון, וכן בפסגות שבהרי יהודה. הכרמים נטועים בגובה רב, נהנים מאקלים קריר, אשר מתאים לגידול ענבי איכות ומשקפים את שאיפת יקב אמפורה לייצג ולבטא ביינותיו פסיפס עשיר ומגוון של טרואר ישראלי עילי.
תהליך גידול כרם היין אינו נפסק בבחירת מקום הכרם, מבנה הנטיעה וטיפוח הכרמים, אלא ממשיך בבציר סלקטיבי, אשר בוחן את איכות הענבים עשרות פעמים במהלך תקופת הבציר. לעתים מתחייב בציר רב פעמי באותה חלקת כרם, במטרה להפיק את המיטב מענביה וסוג הקרקע המשתנה.

 

כרם שעל

כרם שעל נטוע במדרונות הצפוניים של רמת הגולן. הקרקע כמעט מישורית, רובה געשית, בזלתית מאווררת וטוף, עשירה במינראלים. האזור מאופיין בהבדלי טמפרטורה קיצוניים בין יום ולילההכרם נטוע בשיטת קורדון יחיד, בצפיפות גבוהה של 530 גפנים לדונם.

זנים: מרלו, שירז, קברנה סוביניון וקברנה פרנק.
שטח הכרם: כ- 50 דונם.
גובה: כ- 850 מטר מעל פני הים.
כורם: כרם שעל מטופל, מושגח ומטופח על ידי מר רפי מינאווי.

 

כרם מנרה

כרם מנרה נמצא בגליל העליון, בחלקו הצפוני של עמק קדש, קרוב לגבול עם לבנון. קרקע הכרם היא מסוג טרה רוסה, עשירה בגיר. הכרם נטוע בשיטת קורדון כפול, בצפיפות של 220 גפנים לדונם.

זנים: קברנה סוביניון וסירה.
שטח הכרם: 27 דונם.
גובה: 650 מטר מעל פני הים.
כורם: כרם מנרה זוכה לטיפול המסור של הכורם מר יובל אלבו.

טוען...
נגישות