יקב אמפורה דואג לאיכות היין ואף זוכה בפרסים משנת 2000

יקב אמפורה | קצת עלינו

יקב אמפורה הוקם בשנת 1998 על ידי גיא רילוב והיינן גיל שצברג. ייצור היין נעשה בתחילה בסככה בחוות מקורה,

ולפני מספר שנים עבר למבנה אבן מרשים ומרווח שהוקם באזור הכניסה לחווה. בבניין החדש והיפהפה נמצאים אזור הייצור של היין וכן מרכז המבקרים מאיר העיניים של היקב.

בשנת 2008, בשיתוף עם גיא רילוב, רכשה את היקב משפחת דובוב. נופי הבראשית בהם שוכן היקב הילכו עליהם קסם והשתלבו באופן מושלם עם אהבתם לארץ וליין.
מאז, הוטמע ביקב תהליך התחדשות ושיפור מתמיד. כרמי איכות ניטעו באזורים ייחודיים בארץ, ידע וטכנולוגיות עילית שולבו בתהליכי הייצור של היין, ומעל הכול – נבנה צוות מקצועי ומנוסה, בראשותו של היינן ד”ר ארקדי פפיקיאן.

מתוך שאיפתו לשלמות וליצירת סטנדרטי איכות בקנה מידה עולמי, גייס היקב את יועץ הייננות החשוב והמוערך בעולם, מר מישל רולאן. כבעלים של עשרה יקבים ויועץ לעשרות יקבים במדינות רבות, נחשב מר רולאן לאחד מאנשי המפתח של תעשיית היין העולמית, בעל פרספקטיבה בינלאומית יוצאת דופן ומפורסם במגע הקסם שלו באיזון ובליטוש יינות איכות.

בשנת 2016 מצטרף ד”ר יובל סמואל כבעלים פעיל ביקב. כאשר בנוסף משמש כבעלים של רשת וטרינריות הנושאות את שמו ומספר עסקים נוספים בתחום הנדל”ן

.יובל מביא איתו צוות ייננים חדש, מאירם הראל ומעיין קושיצקי אשר מלווים את היקב עד ימים אלו 

חוות מקורה

חוות מקורה שוכנת בלב הכרמל המערבי, אחד מאזורי היין העתיקים בארץ ובעולם כולו.
אזור הכרמל בעבר היה מרכז גידול וייצור יין מן החשובים ביותר.

ההיסטוריה שלנו

היקב והחווה הם מחלוצי השימוש בתהליכים אקולוגיים המיושמים כיום בייצור היין ומעורבותם במהלכים לחיסכון באנרגיה והקטנת הזיהום הסביבתי תגדל בעתיד. כל זאת אנו עושים מבלי להתפשר על ערכי האיכות העילית של היין שלנו.

יקב ירוק

אנו ביקב אמפורה ובחוות מקורה מקפידים על הדדיות אקולוגית עם הסביבה ופועלים בהתאם לערכים של שייכות לסביבה, התערבות מינימאלית ומניעת זיהום סביבתי.

הטכנולוגיה שביין

מערכת אנרגיה סולארית מספקת את מרבית צריכת החשמל של היקב (למעט בתקופת השיא, בעת הבציר). למערכת הסולארית תתווסף בעתיד גם מערכת קירור אקולוגית, המבוססת על הפרשי הטמפרטורה בין פני הקרקע לעומק של כמאה מטר. מהלך זה צפוי לחסוך כ- 50% מצריכת האנרגיה הנדרשת כיום למערכות הקירור של היקב.

כרם מהר״ל

בעת העתיקה נחשבו יינות הכרמל עיליים ויוצאי דופן באיכותם. הם נמנו יחד עם המשובחים שביינות האזורים ההררים של הארץ. סמוך לחוות מקורה נמצאים שרידי גתות יין וזית מן העת העתיקה וניתן להגיע עד אליהם בהליכה קצרה ומהנה מן המבנה המרכזי של יקב אמפורה.

עגלת קניות
להזמנת מקום